петок, 14 јуни 2024

Семејно насилство во Скопје и Тетово

45-годишна жена вчера во Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Аеродром била физички нападната од нејзиниот сопруг С.П.И. (50) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Објавено на

часот

Сподели

И во Тетово е приведен Џ.Б. (46), поради тоа што физички ја нападнал неговата 47-годишна сопруга. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ