вторник, 28 мај 2024

Семејно насилство, ја запалил облеката на сопругата

Вчера во во СВР Скопје 27 – годишна жена од скопско село пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг С.Б. (29), кој моментално издржувал затворска казна во казнено – поправна установа Затвор Идризово.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, тој со запалива течност ѝ запалил дел од облеката, по што ги земал децата и заминал од домот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ