недела, 26 мај 2024

Семејество од Турција се изгуби кај Лопушник, беа најдени од полицијата

Во петокот околу 23:30 часот, во координирана акција на полициските службеници од ОВР Дебар и ОВР Кичево, на стариот пат Кичево-Дебар, кај месноста Лопушник, пронајдени се трите лица, поточно брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Лицата претходно, околу 21 часот, пријавиле дека со својот автомобил шкода, патувајќи од Кичево кон Дебар, се изгубиле низ шумските патишта.

Сите тројца биле во добра здравствена состојба.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ