петок, 14 јуни 2024
Несреќа во општина Чашка

Седум деца во болница, ги прегазил паркиран автомобил кој почнал да се движи

Објавено на

часот

Сподели

Во еден момент возилото почнало да се движи и удрило во седум малолетници, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил еден малолетник, а со телесни повреди се здобиле шест други малолетници, констатирани во Општата болница Велес. На местото на несреќата бил извршен увид. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ