понеделник, 27 мај 2024

Се запали угостителски објект во Прилеп, нема повредени

Вчера во 12.39 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. Трајко Николоски во Прилеп бил опожарен дел од фасадата на угостителски објект, сопственост на Т.Ц.(21) од Прилеп.

Објавено на

часот

Сподели

Пожарот бил изгаснат од вработените, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ