сабота, 20 април 2024

Се задушил во пожар предизвикан од догорче од цигара

Објавено на

часот

Сподели


Според полицијата, причина за пожарот било невнимание од запалена цигара.

„Пожарот најверојатно настанал од невнимание од запалена цигара, кој се проширил на покривката, а потоа и на креветот, при што дошло до задушување на Дончев“, информираа од штипската полиција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ