петок, 14 јуни 2024

Се возел низ Батинци и завршил со куршуми во возилото

С.С. (43) од сeло Батинци, Скопско, во полиција пријавил дека додека се возел со возилото „фолксваген голф“ слушнал истрели по што застанал и на задниот дел на возилото забележал оштетување од огнено оружје.

Објавено на

часот

Сподели

Повредени лица нема. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ