понеделник, 15 април 2024

Се трага по момчето кое исчезна во водите на браната кај село Дрвош

Објавено на

часот

Сподели

Според портпаролката на СВР Струмица Александра Трајанова, по момчето трагаат нуркачи од МВР, на кои лошиот терен и заматената вода во браната им ја отежнуваат потрагата.

Завчера во 13:30 часот во полицијата од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ