недела, 19 мај 2024
Тетово

Се шетал по улица во 2 по полноќ со нож и гумена палка

Денес околу 2 и пол часа по полноќ на крстосница помеѓу улица Маршал Тито и улица Благоја Тоска во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го привеле Ф.Е.(28) од Гостивар, затоа што кај него биле пронајдени и одземени остар предмет и гумена палка.

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок по член 80 од Законот за оружје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ