сабота, 2 март 2024

Се сечел со остар предмет, а потоа ги повредил мајката, сестрата и внуката

Објавено на

часот

Сподели

„Пријавениот, кој се соочувал со здравствени проблеми, и трите други повредени лица, биле пренесени во гостиварската Општа болница ‘Ферид Мурад’ за укажување лекарска помош и се надвор од животна опасност“, велат од полицијата.

Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, Одделение за внатрешни работи Гостивар извршиле комплетен увид.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ