понеделник, 15 април 2024

Се намалија редиците на Богородица, а за влез во Македонија преку Табановце се чека 40 минути

Објавено на

часот

Сподели

Според надзорната камера на Богородица, која во живо ја дава состојбата со фреквенцијата на возила, можно е чекањето да е и пократко од 40 минути.

Од АМСМ велат дека на преминот Табановце за влез од Србија во Македонија се чека околу четириесетина минути.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

Од АМСМ информираат дека поради случена сообраќајна несреќа патниот правец Македонска Каменица – Делчево, кај брана Калиманци од 19 часот е затворен за сообраќај. 

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, велат од АМСМ и предупредуваат:

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ