сабота, 2 март 2024
Од ОЈО Скопје детали најавија за во текот на денот

Се апсат вработени од Клиниката за онкологија

Лица од Клиниката за онкологија во Скопје се апсат утрово, дознава МКД.мк од неофицијални извори. Од Основното јавно обвинителство Скопје кусо ни одговорија дека се преземаат активности по налог на јавен обвинител. Случајот Онкологија беше отворен откако медиумите во јавноста обелоденија дека се продаваат скапи лекови кои се наменети за пациенти болни од рак, но вработени ги продавале на црниот пазар.

Објавено на

часот

Сподели

Од ОЈО Скопје беше отворена предистрага за овој случај, а пред некој ден од обвинителството официјално ни беше одговорено дека детали кои може да се споделат со јавноста засега нема. Се очекуваат официјални информации за акцијата во текот на деноти.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ