недела, 14 април 2024
На повеќе локации во Скопје

Се апсат политичари, бизнисмени, инспектори во голема акција на МВР и ОЈО ГОКК…

Објавено на

часот

Сподели

Детали за акцијата од МВР и ОЈО ГОКК најавија во текот на денот.

Како што дознаваме, меѓу уапсените има политичари, бизнисмени и инспектори. 

Досега се приведени шест или седум лица, но со кривичната пријава се опфатени повеќе.

Повеќе детали за акцијата ќе има во текот на денот. 

                                                                                                Фото илустрација: Тигри на МВР во акција

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ