понеделник, 24 јуни 2024
Реакција

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Данела немаат капацитет да менаџираат ниту еден мост

Објавено на

часот

Сподели

„Град Скопје денес е со блокирана сметка и е пред банкрот само поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ и нивната градоначалничка Арсовска.

И добро би било некој да му каже на Наум Стоилковски дека за време на изборите неговиот шеф Мицкоски ја промовираше Арсовска како најдобра менаџерка, дека Арсовска победата ја славеше токму во Белиот дворец, каде е и работното место на Стоилковски“, се вели во реакцијата на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ