недела, 3 март 2024

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто го блокира стратешкиот проект за коридорите

Објавено на

часот

Сподели

Партијата предводена од Христијан Мицкоски е последната која може да зборува за изградба на автопати, затоа што ВМРО-ДПМНЕ е симбол за провизии, за промашени проекти на штета на државата и граѓаните. Додека СДСМ реализира децениски стратешки проекти, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се противат на секој успех на државата.

ВМРО-ДПМНЕ треба да даде одговор на граѓаните зошто го блокира најголемиот национален капитален проект за изградба на 110 километри автопатишта за рок од 5 години“, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ