недела, 14 април 2024

СДСМ: Скопјани дишат загаден воздух, а градоначалниците од ДПМНЕ не преземаат ништо

Скопје со денови е меѓу најзагадените градови на светот и дДодека граѓаните дишат отровен воздух, полн со ПМ10 честички, градоначалниците на ДПМНЕ не преземаат ништо, реагира СДСМ.

Објавено на

часот

Сподели

„Нема мерки ни за намалување на тековното загадување, а камо ли долгорочни решенија за справување со загадувањето во Скопје.

Градоначалниците на ДПМНЕ ги интересираат тендери, провизии, скапи часовници, а граѓаните им се на последно место“, се вели во соопштението на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ