недела, 3 март 2024

СДСМ: Од денеска 11 часа дневно евтина тарифа за струјата за домаќинствата

Објавено на

часот

Сподели

„Зголемувањето на производството на електрична енергија и инвестицискиот циклус во обновливи извори на енергија го зголеми производството на електрична енергија со што директно се влијаеше врз намалување на цената на струјата преку ден.

Во рамките на антикризните мерки продолжува субвенционирањето на сметките за струја за над 600.000 домаќинства во државата.

Продолжуваме со грижа за сите граѓани, со нас секој добива повеќе“, соопшти СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ