петок, 1 март 2024

СДСМ: Мицкоски ги излажа скопјани, ВМРО-ДПМНЕ направи катастрофа во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

„По една и пол година од мандатот Скопје нема реализација на ниту еден важен проект, нема нов еколошки превоз, нема нови автобуси, градскиот превоз е нефункционален, јавните претпријатија се во хаос. Нема ни довршување на наследените и веќе започнати проекти, како реконструкцијата на Универзална сала и мостот АСНОМ, а изградбата на улицата Есенинова и клучката кај Момин поток, стојат во место. Наместо да работат на решавање на проблемите, ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска се занимаваат со идејата за враќање на споменикот на Ќосето, кој во времето на режимот противправно беше поставен во центарот на градот. ВМРО-ДПМНЕ ја прокоцка шансата што граѓаните на Скопје му ја дадоа на последните локални избори“, велат од СДСМ.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ