понеделник, 15 април 2024

СДСМ: Каде е бесплатниот и еколошки превоз на ЈСП?

„На половина од мандатот на ДПМНЕ во Скопје ниту едно од ветувањата дадени пред граѓаните не се реализирани. Нема бесплатен јавен превоз, а едно време во изминативе две години воопшто немаше јавен превоз“, реагира преку соопштение СДСМ. 

Објавено на

часот

Сподели

„Не е реализирано ниту ветувањето за 250 нови автобуси.

Проектот за еколошки, брз транспорт БТР, е стопиран.

Не само што нема бесплатен превоз, туку градскиот сообраќај и јавниот транспорт се во постојан хаос, а ЈСП пред колапс.

Поради неспособноста на ДПМНЕ страдаат граѓаните на Скопје.

Наместо модерно Скопје, со ДПМНЕ граѓаните добија заглавен град во хаос“, се вели во соопштението на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ