петок, 19 април 2024

СДСМ: Европската иднина е остварлива со Пендаровски

Патот до ЕУ е тежок и долг, но дава единствена реална надеж за светла иднина на нашата земја и сите наши граѓани. Со Пендаровски е остварлива надежта за европска иднина, соопшти СДСМ.

Објавено на

часот

Сподели

„Со визија за интегрирана, стабилна и просперитетна Македонија во Европа како единствена надеж и оптимизам за подобро утре на сите граѓани, Пендаровски е победнички кандидат за најважниот аспект, иднината на државата, на народот.

Граѓаните сакаат прогрес, економски напредок, стабилност, мир и спокој.

Затоа на претстојните избори ќе дадат силна поддршка за Пендаровски“, се наведува во соопштението на СДСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ