сабота, 22 јуни 2024

СДСМ: Аферата криминални плацеви води директно до Мицкоски

Објавено на

часот

Сподели

„Сите тие се сомничат дека со однапред договорена зделка противправно се стекнале со 1,5 милиони евра.

Аферата криминални плацеви води директно до Мицкоски и Белиот дворец,“ велат од СДСМ.

Тие потенцираат дека надлежните институции мора до крај да го расчистат овој криминал, а одговорните да бидат соодветно санкционирани.

„Денес пред законите сите се еднакви, секој кој сторил какво било криминално дело мора да одговара за своите постапки,“ се вели во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ