петок, 21 јуни 2024

Саутемптон го доби најскапиот натпревар во светот и експресно се враќа во Премиерлигата (ВИДЕО)

Саутемптон по само една сезона се враќа во Премиерлигата, популарните „светци“ попладнево со 0-1 го совладаа Лидс во финалето на „Вембли“.

Објавено на

часот

Сподели

Најскапиот натпревар во светот заврши со победа на Саутемптон над Лидс, популарните „светци“ го добија финалето на „Вембли“ во плеј-офот за влез во Премиерлигата.

Моментот на одлука се случи во 24. минута од мечот, Армстронг доби топка во фор и биеше прецизно по земја за 0-1.

Лидс прикажа премалку во продолжението од мечот, па ќе мора да помири со уште една сезона во втора лига.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ