вторник, 5 март 2024
Серија А

Сансоне го начна Милан по само 33 секунди, Побега одговори со ракeта од врвот на шеснаeсетникот (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Стефано Пиоли очигледно во мислите го имаше реваншот против Наполи во Лигата на шампионите, попладнево направи многу промени во тимот за мечот против Болоња па „росонерите“ испуштија два бода.

Домаќините поведоа по само 33 секунди игра, Сансоне од пет метри ја затресе мрежата на Милан за 1-0.

Одговорот на гостите стигна во финишот на првиот дел, Побега начека една топка на врвот на шеснаесетникот и испука ракета која од стативата заврши во голот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ