четврток, 13 јуни 2024

Санкционирани 42 возачи за непропуштање пешаци на пешачки премин

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли. Од таму апелираат до возачите секогаш да ги пропуштаат пешаците, односно да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Исто така, апелираме и до пешаците да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин затоа што непочитувањето на сообраќајните правила ќе биде санкционирано. Сите заеднички, со почитување на правилата, да придонесеме за побезбедни сообраќајници.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ