недела, 14 април 2024

Самсунг ја најавува новата фитнес нараквица Галакси фит3

Новата фитнес нараквица Галакси фит3 (Galaxy Fit3) има сосема нов дизајн и им помага на корисниците да вежбаат попаметно, подобро да го разберат своето здравје и да уживаат во подобри поврзани искуства.

Објавено на

часот

Сподели

Самсунг (Samsung Electronics) ја најави новата фитнес нараквица Galaxy Fit3 со напредната технологија на Самсунг за следење на здравјето, инспирирајќи ги сите да се чувствуваат најздраво и да прифатат поздрав начин на живот. Galaxy Fit3 е најновиот уред на Самсунг, направен од алуминиум со ново куќиште со поширок екран што им овозможува на корисниците да ги следат податоците за нивното здравје и благосостојба – од секојдневни тренинзи до мирен сон – директно од нивните зглобови, деноноќно.

„Во оваа нова ера на велнес, луѓето сакаат посеопфатно да го разберат нивното здравје, поради што Samsung се обврза да им обезбеди напредни алатки за следење на здравјето и да им помогне на нивното велнес патување“, рече Павле Зобунџија, раководител на одделот за телекомуникации во Samsung Electronics за јадранскиот регион. „Како наш најнов фитнес тракер, Galaxy Fit3 ја нагласува нашата посветеност да обезбедиме лесно достапни ресурси кои поттикнуваат секојдневна благосостојба и ги инспирираат сите да работат на својата најдобра слика за себе“.

Издржлив и компактен тракер со поголем, стилски екран

Galaxy Fit3 има алуминиумско куќиште и екран од 1,6 инчи, кој е 45% поширок од претходниот модел и кој им олеснува на корисниците да добијат клучни информации на прв поглед. Тој е, исто така, лесен, елегантен и удобен што го прави идеален за секојдневна употреба. Корисниците можат лесно да ја вметнат Galaxy Fit3 во нивниот животен стил благодарение на нејзината долготрајна батерија, која може да трае до 13 дена. Тие можат да го персонализираат својот тракер и да го направат поелегантен со избирање на нивниот омилен бројач од преку 100 однапред поставени предлози со информации или со поставување на сопствени фотографии како позадина. Корисниците, исто така, можат без напор да ги менуваат и комбинираат ремчињата на нараквиците за да ги задоволат своите модни и дневни рутини со притискање на едно копче.

Деноноќно одржување на пулсот со помош на здравствена метрика

Samsung секогаш дава приоритет на спиењето за подобра благосостојба, давајќи им можност на корисниците да ги разберат нивните шеми на спиење и да градат поздрави навики со напредни алатки за следење на спиењето. Оваа посветеност се рефлектира во Galaxy Fit3. Корисниците можат удобно да ја носат својата нараквица Galaxy Fit3 во текот на ноќта додека таа ги следи нивните шеми на спиење, дури и го открива ‘рчењето’ и следи нивото на кислород во крвта за да обезбеди подобар увид во нивната општа состојба. Врз основа на индивидуалните шеми на спиење, Galaxy Fit3 им обезбедува на корисниците Sleep coaching т.е.  персонализирана функција за спиење, со значајни сознанија кои им помагаат поинтуитивно да го разберат својот сон, а со тоа ги наведува да направат позитивни промени.

Во текот на денот, Galaxy Fit3 им овозможува на корисниците да ги следат своите секојдневни активности. Корисниците имаат пристап до над 100 видови на тренинзи во секое време, на кое било место и можат лесно да ги прегледуваат своите записи за вежбање, охрабрувајќи ги да останат мотивирани и да ги постигнат своите цели. Galaxy Fit3 има 5ATM рејтинг и отпорност на вода и прашина во согласност со стандардот IP68, а тоа значи дека корисниците можат да уживаат во активности на отворено во различни
средини. Galaxy Fit3 им овозможува на корисниците подетално да го разберат своето целокупно здравје, со обезбедување на здравствени метрики, кои вклучуваат пулс и ниво на стрес.

Бидете безбедни и поврзани во екосистемот на Galaxy

За да бидат корисниците уште побезбедни, Galaxy Fit3 има нови безбедносни карактеристики како што се Fall Detection за откривање пад и Emergency SOS за итни повици за помош. Кога ќе се открие неочекуван пад, Galaxy Fit3 им дава на корисниците можност веднаш да ја повикаат соодветната услуга за навремена итна помош. Кога корисниците ќе се најдат во вонредна ситуација, веднаш можат да испратат SOS сигнал со пет притискања на страничното копче.

Корисниците на Galaxy Fit3 можат да пристапат и до целосен опсег на функционалности во поврзаниот екосистем на Samsung Galaxy за подобрено искуство со носивите уреди. Тие можат да го користат Galaxy Fit3 како контрола директно од нивниот зглоб, не само како далечински управувач за камера на паметен телефон кога фотографираат и поставуваат аларми со функцијата Camera Remote, туку и да играат и контролираат медиуми на нивниот поврзан уред. За совршено искуство, кога корисниците не сакаат да бидат вознемирени или се подготвуваат за спиење, тие можат автоматски да ги синхронизираат режимите помеѓу Galaxy Fit3 и поврзаниот паметен телефон. Ако паметниот телефон се загуби, корисниците можат лесно да го лоцираат со функцијата Find My Phone на Galaxy Fit3 и обратно.

Достапност

Galaxy Fit3 е достапен од 23 февруари во три бои – сива, сребрена и розово златна, по препорачана малопродажна цена од 4,499 МКД.

Комерцијален текст

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ