вторник, 28 мај 2024

Само во Скопје за еден ден казнети се 131 шофер

Полицијата во Скопје вчера изрече вкупно 131 меркa, меѓу кои за возење без возачка дозвола 17 санкции, 14 мерки за непочитување на брзината на движење, девет мерки за користење мобилен телефон при возење, осум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, соопшти МВР,
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ