петок, 19 април 2024

Само во Карачи, Њу Делхи и Мумбај вечерва се дише позагаден воздух од Скопје

Некоја Легенда

Објавено на

часот

Сподели

Квалитетот на воздухот има опасна вредност од 174 индекси, а доминираат најопасните ПМ 2,5 честички.

Претходно објавивме дека Скопје во 19 часот беше на неславното седмо место во светот и дека делегациите на ОБСЕ можат да се уверат во каква состојба е воздухот во Скопје и грижата за екологијата во Македонија.

д

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ