среда, 21 февруари 2024

Сам се изгаснал огнот на Шар Планина

Пожарот кај село Вешала во Општина Тетово се самоизгаснал во текот на ноќните часови, соопшти Центарот за управување со кризи.

Објавено на

часот

Сподели

Екипа од национален парк Шар Планина е на терен и врши обиколка на опожарената површина и контрола за да спречи евентуално повторно самозапалување на огнот.

Зафатена била поголема површина обрасната со сува трева, папрат, смрека и ситни грмушки.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ