вторник, 16 април 2024

Саинц мора на операција, Ферари ќе има друг возач во Саудиска Арабија

Ферари потврди дека Карлос Саинц ќе мора да оди на итна операција поради која нема да настапи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија.

Објавено на

часот

Сподели

Саинц добил воспаление на слепо црево и ќе мора тоа да го санира со хирушки зафат. Се очекува брзо да се врати на обврските, но ќе го пропушти викендот во Саудиска Арабија.

На негово место ќе вози Оливер Берман кој во моментов се натпреварува во Формула 2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ