недела, 21 април 2024

САД ја освои Лигата на нации во КОНКАКАФ зоната, спектакуларен гол на Адамс (ВИДЕО)

САД со 2-0 го совладаа Мексико во финалето од Лигата на нации во КОНКАКАФ зоната, Тајлер Адамс постигна неверојатен гол.

Објавено на

часот

Сподели

Пред истекот на првото полувреме Адамс упати вистинска бомба од далечина и постигна прекрасен гол за водство на САД од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави играчот на Борусија Дортмунд кој е на позјмица во Нотингем Форест, Рејна кој погоди во 63. минута од натпреварот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ