понеделник, 15 април 2024

Руски војници позираа во разурнатата Авдеевка со карта на „рускиот свет“, го има и Балканот (ФОТО)

Денес на социјалните мрежи се појави фотографија на која двајца руски војници во униформи позираат во Авдеевка, последниот украински град кој го освоија руските сили.

Фото: Икс

Објавено на

часот

Сподели

Руските војници позираат пред разурната градба со знаме на кое пишува „Руски свет“. на знамето има карта на која со сина боја е означена територијата на „рускиот свет“, а која покрај Русија ги вклучува целиот Балкан, Балтикот, Грција, Казахстан, Киргистан, Таџикистан…

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ