понеделник, 17 јуни 2024

Руски фудбалски судија загина во војната во Украина

Објавено на

часот

Сподели

31-годишниот Даниил Шеметов во сезоната 2019/2020 работеше во руската Втора лига.

Судеше на мал број натпревари во Купот на Русија, а се очекуваше да дебитира во Првата лига.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ