петок, 1 март 2024

Русија ги нападна украинските сили во Херсон, ги уништи сите цели

Објавено на

часот

Сподели

Руски извидувачки беспилотни летала открија украински чамци на десниот брег на реката Днепар во кои се товарел персоналот за да се префрли и истовари на левиот брег на Днепар, пренесува Риа Новости.

Сите цели се уништени, вклучително и многу војници, соопшти руското Министерство за одбрана.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ