четврток, 23 мај 2024
Нов испанд на Португалецот

Роналдо удри противник и поцрвене, па крена рака на судијата и малку фалеше да направи сериозен инцидент (ВИДЕО)

Нова разочарувачка вечер за Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, неговиот Ал Наср изгуби од Ал Хилал во полуфиналето на Суперкупот, а напаѓачот поцрвени во финишот од мечот и малку фалаше да направи сериозен инцидент.

Објавено на

часот

Сподели

Кристијано Роналдо одново е во фокусот поради своите испади на фудбалските терени, Португалецот крираше нови сцени на синоќешниот натпревар помеѓу Ал Хилал и Ал Наср во Суперкупот на Саудиска Арабија.

Фрустрациите на напаѓачот почнаа во последните секунди од првиот дел, кога беше поништен гол на Отавио за водство на Ал Наср од 0-1. Судиите сметаа дека Кристијано Роналдо од офсајд позиција се обидел да игра со топката, па иако немало контакт, влијаел на акцијата и поради тоа голот не е регуларен.

Случувањата кулминираа во завршницата од мечот, кога Кристијано Роналдо непотребно влезе во дуел крај аут линијата и при кошкањето со лакт го удри противникот, потег за кој доби црвен картон.

Португалецот тешко ја прифати одлуката, па замавна кон судијата и малку фалеше да направи сериозен инцидент, за среќа се воздржа во последен миг.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ