четврток, 23 мај 2024

Ромарио на 58 години му се врати на фудбалот, ќе игра заедно со син му

Бразилската фудбалска легенда, повторно ќе заигра фудбал откако потпиша договор со тимот на Америка РЈ од втората дивизија на Кампеонато Кариока.

Објавено на

часот

Сподели

Ромарио тврди дека е во топ форма и договорот со бразилскиот клуб го потпишал за да заигра заедно со неговиот син.

„Ќе остварам уште еден сон, ќе играм заедно со мојот син“, вели Ромарио.

„Малку спортисти и фудбалери имале можност да играат заедно со нивниот син. Јас на 58 години уште сум во топ форма. Се надевам дека тој често ќе ми ја додава топката и ќе ме проигрува, па ќе можам да останам топ стрелец“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ