недела, 14 април 2024

Рома загуби три важни бода од гостувањето кај Болоња

Римската волчица го загуби дуелот против Болоња со која имаа исто бодови, тимот на Мурињо загуби со 2-0 и падна на седмата позиција на табелата.
 

Објавено на

часот

Сподели

Уште едно лошо гостување за Рома и тоа на важен натпревар во битката за четвртата позиција на табелата.

Рома беше подобар противник во голем дел од првото полувреме, но по еден контра напад Болоња поведе во 37. минута со гол на Моро.

По четири минути игра во вториот дел Кристенсен си даде автогол за победа на Болоња од 2-0.

Пред Рома се два исклучително тешки натпревари против Наполи и Јувентус.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ