понеделник, 20 мај 2024

Рома владее во Рим, Манчини му пресуди на Лацио (ВИДЕО)

Со гол на Џанлука Манчини, Рома со 1-0 го победи Лацио во градската пресметка за Рим, тимот на Де Роси освои важни три бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Објавено на

часот

Сподели

Рома по две години славеше во дуел против Лацио, Де Роси ја продолжи одличната форма по доаѓањето на клупата на волчицата.

Клучниот момент се случи во 42. минута кога по центаршут на Дибала, Манчини постигна гол со глава за водство на Рома од 1-0 што беше и конечен резултат на мечот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ