петок, 21 јуни 2024
Поднесена е кривична пријава

Родители од Штип ги заклучиле децата во автомобил на паркинг за да се коцкаат со часови

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Р.(42) и Е.Р.(27), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете.

Објавено на

часот

Сподели

На 27 април 2024, пријавените додека биле во казино, подолг период ги оставиле своите малолетни деца заклучени во патничко возило на паркинг простор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ