понеделник, 24 јуни 2024
Детали од полицијата

Родители и ќерката која возела се повредени во сообраќајката на автопатот кон Гевгелија

Попладнево околу 16 часот се случила сообраќајна несреќа на едно возило на автопатот од Велес кон Гевгелија кај крстосницата Башино Село, над Велес, потврди портпаролот на велешката полиција Билјана Ѓаковска. Полициски екипи извршија увид, поради што сообраќајот на автопатот од наплатната станица Сопот кон Гевгелија беше пранасочен на регионалниот пат над Велес.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира д-р Ќами Амзиу од Службата за брза помош од Велес, кој прв со медицинска екипа бил повикан на местото на настанот, во несреќата има тројца повредени, семејство од кое 43 годишната ќерка која била возач има полесни повреди, а со потешки телесни повреди се здобиле нејзините татко кој бил совозач и мајката која седела назад. Сите повредени се вон животна опасност.

Тие по укажаната прва помош веднаш со медицинско возило се препратени на понатамошно лекување во Ургентниот центар на велешката Општа болница.

АМСМ соопшти дека од 17:35 часот е нормализиран сообраќајот на патниот правец од наплатна станица Сопот кон Гевгелија, кај крстосница Башино село.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ