недела, 21 април 2024

Робињо уапсен во Бразил, треба да отслужи деветгодишна затворска казна (ВИДЕО)

Бразилската фудбалска ѕвезда, Робињо ноќеска е приведен од бразилската полиција, треба да отслужи девет години затвор за силување девојка.

Објавено на

часот

Сподели

Робињо беше осуден во 2017 година во Милано, но избега во Бразил кој нема договор за екстрадиција со Италија.

Италија побара од Бразил тој да ја отслужи казната во својата земја, бразилските власти го прифатија барањето и го уапсија Робињо.

„Бразил не може и не смее да биде засолниште на криминалци. Тој мора да ја отслужи казната“, одлучи бразилскиот суд по барање на Италија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ