понеделник, 15 април 2024

Ристовски му удри шлаканица на фудбалер на Осиек и не доби картон! (ВИДЕО)

Хрватските медиуми го истакнуваат моментот кога мечот меѓу Осиек и Динамо Загреб кога македонскиот фудбалер Стефан Ристовски удри фудбалер на домаќините.

Објавено на

часот

Сподели

Натпреварот заврши нерешено 1-1, а пред крајот на мечот се случи инцидент во кој беше вклучен и нашиот Ристовски.

Македонскиот фудбалер го удри противникот во глава, но судиите не го забележаа тоа, а немаше реакција ниту од ВАР собата, па Ристовски помина неказнето.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ