четврток, 30 мај 2024

Ридигер му кажа на Лунин каде ќе шутира Ковачиќ! (ВИДЕО)

Антонио Ридигер лесно можеше да стане трагичар на Реал Мадрид, но на крајот излезе како херој, го постигна последниот пенал, а имаше и друга заслуга.

Објавено на

часот

Сподели

Ридигер и Ковачиќ четири години беа заедно во Челси, велат дека биле големи пријатели, па дефанзивецот одлично го познава хрватскиот репрезентативец.

Ридигер на Лунин му сугерираше каде ќе шутира Ковачиќ и погоди. Ова промашување на крајот се покажа и како клучно.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ