вторник, 18 јуни 2024

Рибочуварка нападната од тројца мажи

Рибочуварка на Тиквешкото Езеро била нападната од тројца мажи. Нападот потоа го пријавила во полиција и овие лица се приведени.

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во  ОВР Кавадарци биле повикани М.Д.(47), Р.Д.(48) и М.Д.(28) сите од село Пепелиште, неготинско, и со нив  е извршен службен разговор, по претходна пријава од М.П. (44) од Кавадарци, дека на место викано „Пунктот“ на Тиквешко Езеро, додека извршувала службени задачи  како рибочувар, била физички нападната од М.Д., Р.Д. и М.Д, велат од МВР и додаваат дека по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ