четврток, 29 февруари 2024
Квалификации за ЕП 2024

РФМ ја соопшти цената на билетите за мечот меѓу Македонија и Турција

Објавено на

часот

Сподели

РФМ соопшти дека цената на билетот ќе изнесува 100 денари, а продажбата на влезници за мечот ќе почне денеска во 12.00 часот на онлајн страницата на МК Тикетс, а влезници можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.

Македонија вечерва од 20.15 часот против Луксембург ќе го одигра претпоследниот меч од квалификациите за ЕП.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ