четврток, 30 мај 2024
Популарни цени за клучниот меч за пласман на Светско првенство

РФМ ги пушти билетите во продажба за мечот на Македонија со Фарските острови

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ја започна продажбата на билети за бараж натпреварот на Македонија против Фарските острови за пласман на Светското првенство кое ќе се игра следниот јануари.

Објавено на

часот

Сподели

Македонските ракометари во недела на 12. мај со почеток од 19 часот во СЦ „Борис Трајковски“ ќе го почнат бараж дуелот со Фарските острови за пласман на СП. Четири дена претходно ние им гостуваме на нив.

РФМ денеска во продажба ги пушти влезниците за натпреварот, а тие се со популарни цени од 200 и 300 денари.

Картите ќе се продаваат онлајн на „МК Тикетс“ и преку нивната продажна мрежа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ