недела, 3 март 2024

Реал Мадрид убедливо ја победи Жирона и се одлепи на врвот во Шпанија (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 4-0 ја совлада Жирона во дуелот меѓу двете најдобри екипи во досегашниот дел од сезоната, кралскиот клуб се одлепи на врвот.

Објавено на

часот

Сподели

Победата ја најави Винисиус Жуниор уште во шестата минута од мечот кога погоди за водство од 1-0.

Во 35. минута гол даде и Џуд Белингем за предност од 2-0. Со овој резултат се замина на одморот.

По девет минути игра во вториот дел Белингем даде уште еден гол, Реал Мадрид поведе со 3-0 и тука беа решени сите дилеми околу победникот.

Во 61. минута Родриго погоди и ги постави конечните 4-0.

Малку фалеше да пукне и петарда на Сантијаго Бернабеу, но Хозелу промаши пенал во 90. минута.

Реал Мадрид сега е прв на табелата во Ла Лига со пет бода повеќе од Жирона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ