недела, 26 мај 2024

Реал Мадрид убедлив против испаднатата Гранада (ВИДЕО)

Реал Мадрид со убедливи 4-0 славеше на гостувањето кај Гранада која пред натпреварот дозна дека ги загуби сите шанси за опстанок во Ла Лига.

Објавено на

часот

Сподели

Анчелоти направи многу измени во составот, но и вториот тим на Реал Мадрид е исклучително силен, а тоа го докажа и денеска.

Гарсија во 38. минута го отвори мечот, а во судиското продолжение Арда Ѓулер погоди за водство од 2-0.

Второто полувреме беше во знакот на Брахим Дијаз кој постигна голови во 49. и 59. минута од натпрварот за победа од 4-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ