вторник, 16 април 2024

Реал Мадрид со луд пресврт против Малага (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Бензема (лево) и Кедира слават по големиот пресврт на „кралевите“

Бранителот на трофејот пресвртот го направи во вториот дел, за само 10 минути, и тоа со головите на Сами Кедира, Гонзало Игуаин и Карим Бензема, кои беа прецизни во периодот од 68. до 78. минута.

На другите три осминафинални куп натпревари постигнати се следниве резултати: Албасете – Атлетик Билбао 0-0, Мирандес – Расинг Сантандер 2-0 и Алкоркон – Леванте 2-1.

Вечерва и утревечер се играат другите четири дуели: Реал Сосиедад – Мајорка, Барселона – Осасуна, Кордоба – Еспањол и Валенсија – Севиља.

Реваншите ќе се одиграат од 10 до 12 јануари.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=mSsaCftGGnY]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ