петок, 14 јуни 2024
Ла Лига

Реал Мадрид со два гола на Родриго ја победи Севиља на нејзин терен (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Севиља поведе уште во третата минута од натпреварот, Мир беше стрелец на погодокот. Но тоа беше и единствениот гол на мечот за нив.

Во 29. минута Родриго го изедначи мечот на 1-1, а истиот фудбалер во 69. минута погоди за комплетен пресврт и победа на Реал Мадрид од 2-1.

Во финишот Акуња доби црвен картон, Севиља во последните 15 минути играше со фудбалер помалку.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ