сабота, 24 февруари 2024

Реал Мадрид потврди, Анечлоти останува тренер до 2026 година

Веќе нема дилеми, Карло Анечлоти и Флорентино Перез си подадоа рака за нов договор со трајност до јуни 2026 година.

Објавено на

часот

Сподели

Италијанскиот стратег и дефинитивно нема да се пресели во Бразил, тој и во наредните години ќе го води Реал Мадрид.

„Реал Мадрид и Карло Анчелоти се договорија за продолжување на соработката до 30. јуни 2026 година“, стои во соопштението на кралскиот клуб.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ